Як відрізнити оригінал від копії

На сьогоднішній день ринок комплектуючих до ноутбуків переповнений копіями. Купуючи ту чи іншу деталь для ремонту ноутбука, вас запевняють що деталь ''оригінальна''. Насправді ситуація трохи інакша.

Чому саме копія?

Розповсюдження копії обгрунтоване. Кількіть інтернет магазинів які займаються комплектуючими для ноутбуків стрімко зросла і як наслідок велика конкуренція. Щоб зацікавити покупців більшість магазинів пішли шляхом зменшення цін, саме тому в продажі з'явилися копії під словами оригінал. Без сумнівів у копії є невеликі переваги і великі недоліки. Детальніше в наступному пункті.

Переваги та недоліки копії кулера

Переваги:

  • низька ціна

Недоліки:

  • срок гарантії
  • реальний термін служби
  • менша потужність ніж заявлена

Як бачимо переваг менше і про них не варто навіть говорити. А недоліки розглянемо більш детально. Срок гарантії таких кулерів менший ніж ви собі можете уявити. Термін служби кулера залежить від його якості і від обертів на яких він працює, тобто в кожного кулера є свій  пробіг. Швидкість обертів кулера прямопропорційна температурі мікросхем. Чим більша температура тим швидше крутиться кулер, все логічно але тепер вступає в цей процес фактор копії. При виготовлені не оригінального кулера, виробники не дотримуються всіх технологій виготовлення та характеристик електродвигуна, тому такий вентилятор (кулер) може мати меншу потужність аніж заявлена. І саме цей недолік вносить в цю систему критичний момент. Менша потужність електродвигуна - кулер працює на менших обертах, менші обрети - більша температура мікросхем. Це замкнуте коло в якому копія кулера в жодному випадку не буде працювати коректно. Саме тому магазин Fixcenter рекомендує проводити заміну кулера тільки на оригінал.