Якщо вам пощастило бути власником ігрового ноутбука HP Pavilion Gaming 15-CX серії тоді даний кейс присвячений для вас.

Чому ломається корпус ноутбука HP pavilion gaming 15-cx?

Контрукція ноутбука 15-cx HP Pavilion є класичною. Пластмасовий корпус та метлеві петлі. Петлі це запчастина яка зєднує дві частини корпуса ноутбука:

  • верхня частина (частина ноутбука де знаходиться матриця та інші)
  • нижня частина ноутбука (де знаходяться: материнська плата, вінчестер, SSD та інші)

Петлі ноутбука мають металеве виконання. Вони міцно зєднують дві частини ноутбука. Корпус ноутбука як правило в пластмасовому виконанні.

Якщо петлі з різних причин втрачають мягкість свого ходу то починає рости механічна нагрузка на корпусні деталі ноутбука HP, як ми памятаємо вони виконані з пластмаси. В такому випадку буде боротьба металу проти пластмаси і не важко здогадатися хто переможе.

Як запобігти себе від такої поломки корпуса ноутбука?

Пеш за все варто слідкувати за ходом петель. Якщо ви відчуваєте що петлі почали ходити надто туго і кришка матриці ноутбука закривається не так мягко як раніше це перший признак того що потрібно відрегулювати петлі.

Якщо ж такий момент був пропущений - втакому випадку залишається тільки повна заміна корпусних запчастин які були пошкоджені. Для ноутбука 15-cx HP це як правило кришка матриці. У фіксцентрі (fixcenter) ви можете придбати таку кришку матриці з потрібним кольором лого. Або просто звернутися до сервісного центру по ремонту ноутбуків fixcenter де вам проведуть діагностику та заміну потрібної запчастин.

Заміна кришки матриці ноутбука HP gaming 15-cx

Заміна кришки буде проведено зігдно наступних кроків:

  1. Демонтаж нижньої частини корпуса (піддон, нижнч частиниб cover D)
  2. Відєднання петель від лицьової панелі (cover C, palmrest) корпуса ноутбука.
  3. Демонтаж рамки матриці (cover A)
  4. Демонтаж матриці (екрану) ноутбука
  5. Регулювання петель (шарніри, петлі, hinge) ноутбука
  6. Перестановка компонентів (петлі, шлейф, антени wi-fi, web-камера) на нову кришку
  7. Установка матриці

Для розуміння процесу заміни кришки матриці ноутбука ми зробили фото.

Демонтаж нижньої частини корпуса (піддон, нижнч частиниб cover D)

В першу чергу потрібно оцінити на скільки тугі петлі щоб розуміти чи можна ноутбк відкривати. Якщо петлі надто тугі то ми не рекомендуємо відкривати ноутбук, так можна пошкодити інші запчастини в тому числі матрицю ноутбука 15-cx. Якщо ж петлі дозволяють відкривати кришку то відкриваємо дуже повільно адже кришка не витримує покладеної на неї нагрузки. Після відкриття починаємо розбирати корпус ноутбука. Починаємо звісно з нижньої частини корпуса.

Відєднання петель від лицьової панелі (cover C, palmrest) корпуса ноутбука.

Після демонтажа нижньої чатсини корпуса приступаємо до розєднання верхньої та нижньої частин ноутбука. І тільки тоді коли кришка матриці з екраном (матриця) будуть відєднані можна приступати до демонтажа рамки матриці.

Демонтаж рамки матриці (cover A)

Робимо це як завжди обережно щоб не покшодити крепіжні елемнти корпуса. При пошкодженні цих крпілень рамка матриці не так щільно буде триматися з кришкою матриці. А це призведе до візуальниз зазорів між двома частинами корпуса (як на фото)

Після демонтажа рамки матриці чудово видно пошкодження корпуса. А саме виломані крепіжні елементи (гайки, бонки) з кришки матриці ноутбука. Зазвичай такі пошкодження можна виправити реставрацією корпуса. Але кожна ситуація поломки ноутбука індивідуальна і вирішення по ліквідації несправності залежить від наявнсті запчастин, характеру поломки та інфших факторів.

Демонтаж матриці (екрану) ноутбука

У ноутбука ХП Павільйон Геймінг 15-CX матриця приклеєна до корпуса. Демонтаж матриці виходить за рамки написання даного кейса тому зараз пропустимо це процедуру. На даному етапі потрібно бути вкрай обережним, будь яка помилка може привести до тріщини матриці. Без обладнання і досвіду в домашніх у мовах таку процедуру провести не получиться.

Регулювання петель (шарніри, петлі, hinge) ноутбука

Для того щоб нова кришка не поломалася так само як і попередня, обовязко потрібно провести регулювання петель. Більшість петель ноутбука піддаються процедурі регуляції, якщо ж такої можливості немає тоді варто замінити петлі адже в більшості випадків поломки такого типу починаються саме з петель. Детальніше про регулювання петель.

Перестановка компонентів (петлі, шлейф, антени wi-fi, web-камера) на нову кришку

Тут все відносно просто, демонтуємо всі ці запчастини та встановлюємо на відповідні місця на новій кришці матриці. Деякі запчастини можуть бути закріплені на двосторнній скотч, тому при самостійному ремонті може бути потрбіний такий розхідний матеріал.

Установка матриці

Встановлення матриці в корпус 15-cx здійснюється класичним методом з додаванням додаткової фіксацію за допомогою двостороннього скотчу. Нам відомі випадки заміни кришки матриці в інших серівсних центрах (майстрів) де нехтували проклейку на скотч, до призводить до додаткової нагрузки на матрицю що може привзодити до дефектів зображення. Виробник ноутбука не даремно саме для 15-CX використав проклейку скотчем.

Потім ноутбук збирається у зворотньому порядку і на цьому ремонт можна назвати завершеним. Проте компанія фіксцентер проводить візуальний огляд в середині ноутбука. На цьому етапі можуть бути виявлені механчні пошкодження, відсутність гвинтів а також запилену систему охолодження, в такому випадку ми проводимо чистку системи охолодження + заміну термопасти. Запиленість ситеми охолодження чудово продемонтрована на наступних фото.