Для чого потрібна чистка ноутбука? Що буде якщо не проводити її?

Всім відомий факт що ноутбук при роботі нагрівається. Причиною цього нагріву являється користувач який нагружає ноутбук різноманітними задачами, внаслідок чого мікросхеми (процесор, відеокарта, чіпсет) виділяють тепло. Звісно виробники ноутбуків передбачили цю ситуацію). Власне саме тому в ноутбуки була інтегрована система охолодження (СО).Система охолодження ноутбука. Термомодуль + кулер

 СО це дуже відповідальний і важливий вузол ноутбука. Давайте розгянемо принцип роботи цієї системи. Охолодження відбувається за допомогою кулера та термомодуля.

На фото мідна трубка (термомодуль) призначена для відводу тепла від мікросхем. При роботі мікросхема виділяє тепло і завдяки контакту термоплощадкою термомодуля відбувається передача тепла. Для мінімальних втрат теплопередачі між мікросхемою і площадкою наносять термопасту. Роль термопасти в цьому процесі одна з найважливіших. Чим якісніша термопаста - тим більше теплавийде з ноутбука. В ході наших особистих тестів темопасти було з'ясовано, що нагрів мікросхем дуже залежить від якості термопасти. Якщо глянути на найгіршу та найкращу пасту то різниця температур між ними складала 15°C, тобто купуючи дешеву термопасту з'являється ризик перегріву ноутбука. Висновок: економія на термопасті призводить як мінімум до виходу з ладу кулера (вентилятора) а в гіршому випадку і до виходу з ладу відеокарти або чіпсета.  

Повертаємося до теплопередачі. Трубка термомодуля рівномірно розповсюджує температуру по всій своїй довжині. Більшість тепла бере на себе радіатор і саме тому він продувається кулером. Холодне повітря з кулера продуває радіатор і виводить тепло з ноутбука. Маємо два важливих моменти:

 Термоплощадка на фото виділена червоним прямокутником.

FIXCENTER рекомендує проводити чистку 1 раз на рік при помірному використанні ноутбуку. А при великих нагрузках чистку краще проводити 1 раз на 8-10 міс.